O mnie

Jestem zakopiańczykiem z dziada pradziada. Mój tata był ratownikiem TOPR więc od dziecka związany byłem z nartami i górami. Idąc w jego ślady w 2004 roku złożyłem przysięgę i również zostałem ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Od 2010 roku pracuję zawodowo jako ratownik TOPR. Swoje doświadczenie górskie zdobywałem przede wszystkim w Tatrach, ale również w Kaukazie oraz w Alpach.

W 2011 roku zostałem licencjonowanym Przewodnikiem Tatrzańskim klasy III oprowadzając wycieczki szkolne po dolinach tatrzańskich.

W 2016 roku podwyższyłem swoje uprawnienia i zostałem Wysokogórskim Przewodnikiem Tatrzańskim II klasy, co pozwala mi wprowadzać ludzi na szczyty tatrzańskie poza szlakiem, a także wspinać się na drogach wspinaczkowych.

Obecnie jestem członkiem Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy. Swoje zamiłowanie do gór oraz nabyte umiejętności staram się przekazywać najlepiej jak potrafię.

Moją drugą wielką pasją jest jazda na nartach. Już jako 3 letni chłopiec stawiałem swoje pierwsze kroki na nartach. Trenowałem w klubie KS START Zakopane pod okiem wielokrotnej mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim pani Barbary Grocholskiej Kurkowiak.

Po skończeniu szkoły średniej zacząłem startować w zawodach amatorskich między innymi w Pucharze Carvingowym oraz w Amatorskich Mistrzostwach Polski. Wielokrotnie startowałem w MP Ratowników Górskich, stając na najwyższym stopniu podium.

W 2013/2014 zostałem zwycięzcą Puchar Zakopanego z główną nagrodą samochodem KIA RIO.

W sezonie narciarskim 2018/2019 ponownie zostałem Mistrzem Polski Instruktorów Narciarstwa SITN-PZN.  Jestem również członkiem narciarskiej kadry Polski instruktorów – POL-SKI DEMO TEAM. W 2015 roku zostałem Instruktorem Wykładowcą i od tej pory organizując kursy narciarskie szkolę przyszłych instruktorów SITN-PZN. 

Oprócz narciarstwa zjazdowego zajmuję się również organizacją wycieczek skiturowych po Tatrach. Jest to od kilku lat coraz bardziej popularna forma aktywnego wypoczynku. Jestem również członkiem Tatrzańskiego Stowarzyszenia Kanioningowego, czyli w wolnych chwilach zjeżdżam na linach po tatrzańskich wodospadach.

Tyle o mnie i zapraszam do współpracy.